نفت ابزار

دستگاه‌های توزیع سوخت در پمپ بنزین ها

دستگاه‌های توزیع سوخت در پمپ بنزین ها

دستگاه‌های توزیع سوخت در پمپ بنزین ها

اغلب مردم به صورت ناخودآگاه با دستگاه‌های توزیع سوخت آشنا هستند ، چرا که امروزه افراد جهت سوخت‌گیری و پر کردن باک بنزین یا گازوئیل خودروی خود هر چند روز یکبار به پمپ بنزین‌ها مراجعه می‌کنند. در این مقاله قصد داریم شما را به صورت تخصصی‌تر با دستگاه‌های توزیع سوخت در پمپ بنزین‌ها آشنا کنیم. به طور کلی دستگاه‌های توزیع سوخت به دو نوع تلمبه‌ی خود مکش و دیسپنسری( شناوری) تقسیم می‌شوند.

برای ساخت یک جایگاه توزیع سوخت به چه نکاتی باید توجه نمود؟
  • دستگاه خود مکش بنزین یا گازوئیل به تلمبه‌ای گفته می‌شود که توسط پمپ مکنده که درون دستگاه قرار دارد تغذیه می شود و بنزین یا گازوئیل را از درون مخزن به سمت نازل دستگاه هدایت می کند و بر این اساس با فشار دادن نازل دستگاه،باک خودرو پر می‌شود. در گذشته تمامی پمپ بنزین‌ها از این نوع تلمبه‌های خود مکش استفاده می‌کردند ولیکن در حال حاضر با توجه به روند افزایش مصرف سوخت و سهولت در امر سوختگیری این مدل تلمبه ها در فروشندگی های کوچک عرضه سوخت ، معادن ، ارگان‌ها و سازمان‌هایی که دارای خودروی سازمانی هستند کاربرد بیشتری دارد. و در واقع این مدل تلمبه‌های خودمکش سوخت،در مواردی استفاده می‌شوند که اولا مصرف سوخت پایینی دارند و دوما یک دستگاه یا نهایتا 2 عدد تلمبه کفاف امور سوختگیری می‌باشد .
دیسپنسرهای سوخت شرکت مهندسی نفت ابزار
  • و اما نوع دوم دستگاه توزیع سوخت که هم اکنون شاهد آن در پمپ بنزین‌ها هستیم، نوع دیسپنسر یا به عبارت دیگر شناوری است. در واقع دینسپنسر بنزین با گازوئیل توسط یک پمپ شناور از سوی مخزن سوخت خود را تغذیه می کند. در سال‌های اخیر و با بازسازی جایگاه‌های قدیمی بسیاری از پمپ بنزین‌ها با تغییر در سیستم لوله کشی جایگاهها سوخت خود،از حالت تلمبه خود مکش به نوع دیسپنسر(شناوری) تغییر داده اند. در حالت معمول و بسته به میزان فروش سوخت در جایگاه ها ،هر پمپ شناور از یک تا 8 نازل را پشتیبانی می‌کند.

شرکت نفت ابزار مفتخر است طی 28 سال سابقه درخشان خود به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تجهیزات جایگاه‌های توزیع سوخت در کشور، انواع دستگاههای توزیع سوخت را با مدرن ترین و با کیفیت ترین قطعات تولید و روانه پمپ بنزین های سراسر کشور و همچنین جایگاههای توزیع سوخت سازمانهای دولتی و خصوصی نموده است.

در این مقاله می خوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *