راهنمای عیب یابی دیسپنسرهای پمپ بنزین یا دیسپنسرهای سوخت

راهنمای عیب یابی دیسپنسر سوخت

راهنمای عیب یابی و رفع چالش های ناشی از خرابی دیسپنسرهای پمپ بنزین یا همان دیسپنسرهای سوخت

دیسپنسرهای سوخت، مایه حیات و اصلی ترین جزء در هر جایگاه توزیع سوخت می باشند و بخش اعظمی از فرآیند انتقال سوخت به خودروها می باشند. دیسپنسرهای سوخت برای مشتریان این امکان را فراهم می نماید تا به راحتی بنزین دریافت نمایند.

با این حال، دیسپنسرهای بنزین معایب خود را نیز دارند. آنها ممکن است با ایراداتی مواجه شوند و مستعد عیب یابی دستگاه توزیع سوخت هستند و چنانچه به درستی نگهداری نشوند حتی ممکن است باعث آتش سوزی در جایگاه توزیع سوخت شوند. در مقاله نحوه نگهداری و تعمیر دیسپنسرهای بنزین بصورت اجمالی به نکات و توصیه هایی برای نگهداری از دیسپنسرهای بنزین اشاره نموده ایم و در این مقاله، قصد داریم به بررسی علائمی که نشان دهنده خرابی در دستگاه دیسپنسر سوخت شما محسوب می شوند بپردازیم. با ما همراه باشید.

راهنمای عیب یابی دیسپنسر پمپ بنزین یا همان دیسپنسر سوخت

آشنایی با دستگاه دیسپنسر بنزین

اجزای یک دستگاه دیسپنسر سوخت شامل پمپ، متر و شلنگ می باشد. بخش‌های مختلف دیسپنسر بنزین نقش‌های متفاوتی را برای سوخت رسانی به خودروها ایفا می نمایند. مانند پمپی که سوخت را از تانکر سوخت می‌گیرد، متری که میزان سوخت در حال توزیع را اندازه گیری می نماید و شلنگی که دیسپنسر سوخت را به مخزن سوخت متصل می‌کند.

انواع مشکلات رایج در دستگاه های دیسپنسرهای بنزین

توزیع کننده های سوخت برای عملکرد بهتر هر دیسپنسر سوخت بسیار مهم هستند.  آنها یک راه راحت و آسان را برای مشتریان شما فراهم می کنند تا مخزن سوخت خودروی خود را با استفاده سوخت تازه پر نمایند.

با این حال، دستگاه دیسپنسر سوخت در برخی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و چالش هایی را پیش روی جایگاه داران قرار دهد. این مشکلات از موارد جزئی مانند ولتاژ پایین و گرفتگی خطوط گرفته تا مشکلات عمده مانند رگولاتورهای معیوب و خرابی پمپ بنزین متفاوت است.

با انجام چند تست و مراحل ساده عیب یابی می توان به راحتی مشکلات رایج مربوط به دستگاه های توزیع کننده سوخت را شناسایی نمود. در اینجا چند نکته برای شناسایی این مشکلات وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

راهنمای عیب یابی دیسپنسر پمپ بنزین یا همان دیسپنسر سوخت

نحوه عیب یابی دیسپنسر سوخت

چندین کار وجود دارد که می توانید برای عیب یابی یک دیسپنسر سوخت انجام دهید که در ادامه آن ها را نام می بریم:

شرکت جایگاه یار، زیر مجموعه گروه صنعتی نفت ابزار، برای توزیع انواع قطعات و تجهیزات  مربوط به دیسپنسر سوخت شما، همراه شما می باشد. تنها کافیست با شماره تماس های درج  شده در ادامه تماس گرفته و سفارش قطعه مورد نظر خود را بدهید.

09120985355 – 09923511153

با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید اطمینان حاصل نمایید که دیسپنسر سوخت شما به درستی کار کرده و هر بار بنزین تازه را به مشتریان شما ارائه می دهد.

چرا آزمایش منظم یک دیسپنسر توزیع سوخت بسیار مهم است؟

  • برای اطمینان از فشار و حجم مناسب سوخت، مهم است که به طور منظم یک دیسپنسر بنزین را آزمایش کنید.
  • بهترین راه برای انجام این کار استفاده از کیت تست سازنده دستگاه توزیع کننده سوخت است.
  • راه‌های دیگر عبارتند از چک کردن فشار سوخت با گیج و تست صدا با نشانگر یا صفحه.
  • یک دیسپنسر بنزین باید بعد از هر 200 ساعت کارکرد، آزمایش شود. یعنی زمان تعویض صفحه فیلتر بنزین.
  • در صورت مشاهده هر گونه مشکلی در توزیع کننده سوخت مانند مشکلات مکانیزم توزیع، گرفتگی فیلترها، خرابی پمپ ها و یا سایر مشکلات، باید سریعا آنها را بررسی نمایید تا از آسیب احتمالی دستگاه دیسپنسر جلوگیری نمایید.
  • بررسی منظم سطح روغن در دیسپنسر بنزین و اطمینان از تعویض صحیح آن بسیار حیاتی است. این به جلوگیری از خوردگی و سایر مسائلی که می تواند منجر به کاهش جریان سوخت یا خرابی موتور شود کمک می کند.
  • در نهایت، آزمایش منظم یک توزیع کننده سوخت برای اطمینان از عملکرد کارآمد دستگاه ضروری است.
راهنمای عیب یابی دیسپنسر پمپ بنزین یا همان دیسپنسر سوخت

سخن پایانی

دیسپنسرهای توزیع سوخت قطعات پیچیده ای از ماشین آلات صنعتی هستند که برای اطمینان از عملکرد مطلوب نیاز به بازرسی و نگهداری منظم دارند. این نکات به شما کمک می نمایند تا مشکلات مربوط به توزیع ‌کننده‌ های سوخت را شناسایی و برطرف نمایید و احتمال قطعی سوخت را کاهش دهید.

منبع: tatsuno.co.in

در این مقاله می خوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *