نفت ابزار

بررسی تفاوت دیسپنسرهای بنزین دو نازل و چهار نازل

تفاوت دیسپنسرهای بنزین دو نازل و چهار نازل

زمانی که به بعضی از پمپ بنزین ها مراجعه می‌کنید با دیسپنسر های بزرگتر و معمولاً دو رنگ همراه با 4 عددشلنگ و نازل مواجه می شوید که اگر شما مالک یک پمپ بنزین باشید از دلیل آن مطلع هستید ولی شاید برای بسیاری از مردم دانستن این این مطلب جالب باشد که چرا در برخی از پمپ بنزین ها از این نوع دیسپنسر یعنی چهارنازله استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم در حد امکان در این خصوص و تفاوت دیسپنسر های بنزین دو نازل و چهار نازل صحبت کنیم.

مقایسه دیسپنسر دو نازل و چهار نازل بنزین

در کشور ما بنزین با دو کیفیت سوپر و معمولی در جایگاه های سوخت عرضه می شود. بر این اساس در بعضی از مناطق خصوصاً جایگاه های سوخت داخل شهری، یک مخزن و یک سکو جهت عرضه بنزین سوپر در نظر می گیرند.

در واقع در سکوی که بنزین سوپر و بنزین معمولی عرضه میشود، دیسپنسر ۴ نازل قرار دارد که  دو لوله از دو مخزن که یکی دارای بنزین سوپر و دیگری دارای بنزین معمولی به سکوی دیسپنسر ۴ نازل لوله کشی میشود ،تا از طریق لوله های زیر دیسپنسر وارد میتر، و سپس نازل در حال سوختگیری انتقال یابد.

 

مقایسه دیسپنسر دو نازل و چهار نازل بنزین

در واقع عملکرد دیسپنسر ۴ نازل با دو نازل تفاوتی ندارد و تنها به دلیل نوع فرآورده است که دو نازل جهت بنزین سوپر طراحی شده است.

در دیگر کشورها نیز با توجه به انواع مختلف فراورده بعضی از دیسپنسر ها تا ۸ نازل طراحی شده است. شرکت نفت ابزار نیز به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات جایگاه های سوخت در کشور محصولی با عنوان مدل سامیر با ۶ نازل روانه بازار کرده است که در مناطق مرزی کاربرد دارد.جایگاه رزت در استان آذربایجان غربی و جایگاه دراز گیسو در استان گلستان از جمله جایگاه هایی است که از این محصول شرکت نفت ابزار استفاده می کنند.

در این مقاله می خوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *