آشنایی با انواع نازل بنزین دیسپنسر سوخت

آشنایی با انواع نازل سوخت

نازل های سوخت، بخش مهمی از هر سیستم توزیع سوخت هستند. احتمالاً نازل سوخت را در پمپ بنزین ها دیده اید. آنها با شلنگ های انعطاف‌پذیر به پمپ متصل می شوند تا بتوانند به راحتی به ورودی سوخت خودرو برسند.

اغلب، رنگ نازل سوخت به شما این ایده را می دهد که چه نوع سوختی می تواند منتشر کند. این کد رنگی از کشوری به کشور دیگر و حتی از خرده فروشی به خرده فروش دیگر متفاوت است.

هنگام انتخاب نوع نازل سوخت، باید تصمیم بگیرید که خودکار یا دستی می خواهید. هنگامی که خودروی در حال سوخت گیری پر است، یک نازل پمپ بنزین خودکار جریان سوخت را قطع می کند. این کار از ریختن سوخت بیشتر به داخل خودرو جلوگیری می کند و از سرریز شدن و هدر رفتن آن نیز جلوگیری می کند.

آشنایی با انواع نازل بنزین

انواع نازل سوخت

در این مقاله می خواهیم شما را با انواع مختلف نازل های سوخت آشنا کنیم تا با مشخصات و کاربرد آنها بیشتر آشنا شوید.

نازل های سوخت دیزل

این نازل ها جریان سوخت دیزل را در حین توزیع کنترل می کنند. نازل های سوخت دیزل از آلومینیوم ساخته شده اند که سبک وزن بوده و در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند.

نازل های خاموش کننده خودکار سوخت دیزل وقتی باک پر است یا نازل از مخزن خارج می شود، سوخت را متوقف می کنند. آنها شامل یک سوپاپ داخلی هستند که از نشتی هنگام برداشتن نازل از مخزن جلوگیری می کند. شکل زاویه‌دار نازل‌ها، انحراف شیلنگ را برای سوخت‌گیری صاف به حداقل می‌رساند. آنها دارای یک محافظ پلاستیکی برای محافظت از نازل سوخت در برابر آسیب هستند.

نازل های سوخت دیزلی که به صورت دستی کار می کنند از یک ماشه برای کنترل جریان استفاده می کنند. هنگامی که نازل سوخت در حال استفاده است، نباید بدون مراقبت رها شود.

با نازل های مجهز به گیره باز نگهدارنده سه حالته، نیازی نیست که ماشه را در حین تخلیه سوخت نگه دارید.

نازل شیلنگ بنزین

با این نازل های سوخت می توانید جریان بنزین را کنترل کنید. هنگامی که مخزن سوخت پر شود یا اگر از باک بیفتد، نازل سوخت به طور خودکار خاموش می شود.

هنگامی که نازل سوخت از مخزن خارج می شود، یک شیر بازرسی تعبیه شده نشتی را متوقف می کند. صاف کننده جریان (که به آن شکل دهنده جریان نیز گفته می شود) در نوک نازل سوخت، تلاطم را برای ریختن کمتر به حداقل می رساند.

یک محافظ پلاستیکی از نازل های سوخت در برابر شکستن محافظت می کند. همچنین می توانید یک ضمیمه محافظ پاشش آب (به طور جداگانه موجود است) را برای محافظت از دست خود در برابر پاشش وصل کنید. این نازل ها همچنین از آلومینیوم ساخته شده اند که وزن سبکی دارد و در برابر زنگ زدگی مقاوم است.

شرکت جایگاه یار پیشگامان آیریک زیر مجموعه گروه صنعتی نفت ابزار یکی از بزرگترین تامین کنندگان انواع تجهیزات جایگاه های سوخت در کشور می باشد که انواع نازل سوخت را نیز تولید و تامین می کند. کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید نازل سوخت اصفهان

نازل های شیلنگ هیدرولیک

نازل های سوخت هیدرولیک به شما این امکان را می دهد که میزان مایع هیدرولیک را در حین ریختن آن کنترل کنید. برای متوقف کردن جریان، باید به صورت دستی ماشه را فشار دهید. این نازل ها از آلومینیوم ساخته شده اند که وزن آن ها را سبک و ضد زنگ می کند.

دو نوع نازل هیدرولیک وجود دارد:

  • نوع اول دارای دهانه بزرگتر و سرعت جریان بالاتری نسبت به نوع دوم است تا بتواند به سرعت مقادیر زیادی سیال هیدرولیک را پخش کند.
  • شکل زاویه دار نوع دوم از پیچ خوردن شیلنگ برای سوخت رسانی موثر جلوگیری می کند.

نازل سوخت تانکر

نازل های سوخت تانکر با سرعت بالا برای کمک به تحویل تانکرهای فله طراحی شده اند. این نازل ها محکم هستند و از آلومینیوم ریخته گری با دهانه آلومینیومی ساخته شده اند. آنها دارای یک سوپاپ هستند که از تخلیه سوخت از سیستم های شلنگ مرطوب جلوگیری می کند.

حداکثر دبی نازل 415 لیتر در دقیقه و حداکثر فشار آن 7 بار است. این نازل های سوخت برای انتقال نفت سفید، گازوئیل و روغن گرمایشی مناسب هستند.

و در انتها

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا انواع مختلف نازل های توزیع کننده سوخت را که معمولاً در سراسر جهان استفاده می شوند، آشنا بشوید. هر نوع نازل سوخت کاربرد خاص خود را دارد. و در یک نوع نازل، می توانید تغییرات زیادی پیدا کنید. شما می توانید یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای صنعت شما مطابقت دارد.

در این مقاله می خوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *